Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Tráviace problémy

12. 3. 2011   Zvracanie

Dobrý deň mám 5 mesačnú fenku jack russel a behom týždna pravidelne každý deň zvracia,stratila chuť do života,nechuti jej jesť a v poslednej dobe sme zistili že jej vypadávaju zuby..viete mi poradiť s týmto problémom ???
Dobrý deň. Výmena zubov je normálny stav, keď sa mliečny chrup nahrádza trvalým. Problémy s trávením, ktoré trvajú už takto dlho a sú dokonca spojené už s apatiou je nevyhnutné riešiť u Vášho veterinára.
7. 3. 2011   Hnačka

Dobrý Deň mam šteniatko ktoré dostalo hnačku pretrvávajucu jeden Deň je žltá, dosť často ciká. ale je čiperná má chuť do jedla a aj pije. má trošku suchší čumák ale teplota nebola zvýšená mam len nasadiť dietu alebo je nutná návšteva veterinára. Ďakujem
Dobrý deň. Nakoľko sa jedná o šteniatko, u ktorého je riziko rýchleho odvodnenia, odporučil by som rozhodne navštíviť lekára.
29. 12. 2010   problém so stolicou

Dobrý den, mam doma psika 2 rocneho rr a v poslednych dnoch ma problem so stolicou. dost casto ho prehana. je dobre mu dat dietu? ak ano aku? moze to mat zo stravy alebo to je nieco vazne?
Dobrý deň. Pokiaľ problém trvá dlhšiu dobu, je vhodné navštíviť veterinára a okrem diéty nasadiť aj antibiotiká.
29. 12. 2010   obžerstvo

dobry den, moj pes ma už 9rokov a v poslednych dvoch mesiacov začal byť velmi "pažravy" všetko čo vidí musí zjesť nikdy toto nerobil. von ked chodíme musí byť na vodítku lebo suseda vyhadzuje kosti mačkám pod okná a on s oblubou chodí a vyjedá ich začal sa motať aj okolo smetiakov a hladá čo by jedol. údajne aj schudol. neviem čo by to mohlo byť prosím poradte. :) dakujem
Dobrý deň. Váš pes je proste pažravý, má prílišný apetít. Jediné riešenie je ho v tejto aktivite obmedzovať a kŕmiť ho kvalitnou potravou v primeranej dávke.
22. 12. 2010   Zvracajuci kocur

dobrý den chcel by som sa opýtat či by ste nam nevedeli poradit. Mame 1 1/2 ročného bieleho kocurika a už tretí týždeň zvracia (vätšinou 90-100% toho čo zje) . Začalo to tak že sa dostal k uvarenému kuraciemu krku a po chvíli zvracal. Chodime na veterinu najprv ho liečili tabletkami (ranital) ale kedže sme si neboli isty čo v nom ostava tak mu začali davat inekcie (ranital,vitaminy ), robili mu krvné testy (všetko v poriadku iba jeden pečenovy trochu zvýšeny), RTG , aj ho otvorili (pred týždnom) ale všetko v poriadku (čreva, žalúdok, pečeň, žiadny zapal ani cudzí predmet ) . Po operacii dostaval injekčne (ranital, antibiotika, vitaminy, ) chvílu sa to zlepšilo (vracal ale iba tak raz za deň) ale momentálne zvracia zas 90-100% toho co zje. Včera dostal zas ranital + cerenia (povedali mi ze je to proti zvracaniu) ale aj tak zvracal. Nevieme si rady a tak hladame hociaku pomoc, konzultaciu, radu.
Dobrý deň. uff, tento problem vyzerá byť veľmi komplikovaný. Ranital je liek, ktorý znižuje tvorbu žalúdočnej kyseliny a tým znižuje dráždivosť žalúdočnej steny. Cerenia je antiemetikum, ale myslím, že je určená len pre psy. Pokiaľ bola vykonaná laparotómia, je pravdepodobné, že váš kocúr nemá cudzie teleso, ktoré by mohlo spôsobovať takto intenzívne zvracanie / čo pažerák ???/. Navrhol by som gastroskopiu s odberom sliznice žalúdka na histologické vyšetrenie a prípadne RTG pasáž s kontrastom, kde je možné posúdiť priechodnosť tráviaceho traktu. Pokiaľ sa stav zlepšil po antibiotikách, môže to znamenať, že ide o infekciu, v tom prípade je potrebné nájsť vhodné antibiotikum.