Nahrávam obsah

Potrebujete akútnu pomoc?
Volajte NONSTOP pohotovosť 0903 944 333

Poradňa

Táto internetová poradňa NESLÚŽI na riešenie akútnych a život ohrozujúcich stavov. V týchto prípadoch kontaktujte najbližšieho veterinárneho lekára. Ak si želáte prísť na ošetrenie volajte tel. číslo 0903 944 333

Hľadanie podľa kategórií

Dýchací aparátExoti, hlodavce,ostatnéGynekológia a graviditaInfekčné ochoreniaKoža a ušiMočopohlavný aparátNádory, hrčky, výrastkyNeurologické problémyOčiOstatnéOtravy, intoxikácieParazitárne ochoreniaPetpasy, čipovanie, tetovaniePlazy a jaštery korytnačkyPohybový aparátPoruchy správaniaSrdce a obehový systémTráviace problémyÚrazy,akútne stavyVakcinácie, prevenciaVýživa, kŕmenie, krmiváZuby, zubný kameň

Zvoľte si jednu z oblastí, ktorá sa týka Vášho problému. Ak nenájdete odpovede na Vaše otázky, môžete ich poslať prostredníctvom formulára priamo k nám. Odpoveď od našich skúsených veterinárov na seba nenechá dlho čakať a bude uverejnená v príslušnej sekcii.

Vyhľádávanie podľa kľúčových slov

Tráviace problémy

9. 8. 2011   bernský salašnícky pes
Dobrý deň. Chcem sa spýtať,kolko by mala vážiť moja fenka vo veku 4 mesiacov. Teraz má 13 kg. Nie je to málo? A akým krmivom by sme ju mali kŕmiť. Ďakujem
Dobrý deň. Nakoľko sa jedná o rýchlo rastúce plemeno, doporučil by som superprémiové krmivo, napríklad Royal Canin, najlepšie z veterinárnej rady. Neexistuje tabuľka, ktorá by uvádzala, koľko má váš psík vážiť. Je vhodnejšie, ak počas rastu bude trošku štíhlejšia. Znížite tak riziko prípadných problémov s pohybovým aparátom.

7. 8. 2011   rada
Dobry den, chcela by som poradit ohladom mojej sucky , ma uz 10 rokov aj nieco, uz isty cas som si vsimla ze strasne schudla, vidiet jej uz aj rebra, ale spodok brucha ma taky ako keby nafuknuty, tvrdy na dotyk. neviem, co to moze byt, jest jej chuti, aj je ciperna, ale neviem, co mohlo sposobit to, ze je taka vychudnuta,ale spodok brucha ma taky tvrdy a nafuknuty, potrebovala by som poradit, co to moze sposobovat. dakujem za odpoved
Dobrý deň. Určite je potrebné navštíviť veterinára, doporučil by som na začiatok odber krvi, sonografické vyšetrenie brucha, prípadne rtg brušnej dutiny.

2. 8. 2011   mačiatko
Dobrý deň.Neviem ,či ste už maly taku otázku ,ale zatial som nenašla žiadnu odpoveď a preto skúšam štastie u Vás.Mám problém s malým mačiatkom,nedávno ešte bolo veľmi hravé a asi od soboty je akési choré....nechce veľmi jesť a aj keby chelo tak nemože,zda sa mi akoby malo problem s prehĺtanim ...neviem čo robiť.
Dobrý deň. Pravdepodobne sa jedná z zápal v dutine ústnej, alebo zápal hrtanu, je vhodné nechať mačku vyšetriť a preliečiť, nakoľko neprijímanie potravy a hlavne tekutín povedie k dehydratáciia vyčerpaniu.

31. 7. 2011   hnačka u maciatka
dobrý deň, neviem si už rady s 2 mesačným maciatkom , ktoré má neustále silné hnacky už jeden celý mesiac. Bolo odčervene, a bolo aj u veterinára. Je stale živé, hrave a bez problémov žerie. Veterinar mu predpisal diarsanyl čo nezabralo . Čokoľvek spapa aj suché granule, má silnú nekontrolovatelnu hnačku. Ďakujem za radu:)
Dobrý deň. Určite sa tento stav nezaobíde bez antibiotickej liečby, v prípade dehydratácie sú potrebné aj infúzie. Ako krmivo by som doporučil napríklad diétu Intestinal od fy Royal Canin. Samozrejmosťou je odčervenie, ak ste tak už nespravili.

22. 7. 2011   pruh
Dobrý deň, mojej fenke kavaliera zistili vredy na žalúdku.Má už skoro 4 roky a zobrali sme si ju z množiarne.Na budúci týždeň ide na operáciu pruhu.Krv mala v poriadku ,len znížené krvné doštičky ,pretože sa hára.Teraz sem-tam zakňučí a mi nevieme z čoho.Ku veterinárke chodíme 2x za mesiac.Testy má všetky v poriadku a mi si už pripadáme bezradní.Prosím Vás z čoho môže len tak kňučať?
Dobrý deň. Pokiaľ máte zdiagnostikované vredovité ochorenie žalúdka, môže byť kňučanie spôsobené jeho bolestivosťou.

x