Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Tráviace problémy

24. 3. 2011   Jazvečík

Dobrý večer! Minulý týždeň v piatok sme s našou jazvečíčkou boli u veterinárneho doktora a to preto, že nám nechcela prijímať potravu, zvracala a preháňalo ju. Pán doktor jej pichol štyri injekcie po ktorých cca za 15 min. dostala kŕče a uhynula. Bolo to hrozné vidieť ju umierať v takýchto obrovských kŕčoch, stále to mám pred očami. Je normálne aby lieky vyvoali takúto reakciu??? Musím ale napísať, že naša jazvečíčka mala už 15r. Celá rodina je z toho veľmi nešťastná. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. Určite nie, je potrebné zistiť aké lieky boli podané. Je taktiež potrebné zvážiť v akom stave ste psíka do ambulancie priniesli, často krát sa stáva, že majitelia neriešia problém veľmi dlho a prídu do ambulancie doslovne so zvieraťom, ktoré má smrť na jazyku. Následne zviera uhynie už pri vyšetrení, bez možnosti ovplyvniť jeho stav akoukoľvek terapiou.
18. 3. 2011   slovenský kopov

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám slovenského kopova. Má tri roky. Posledné dni zvracial hlieňovitu penu, nechutenstvo do jedla nema ale vo väčšine prípadov jedlo vyvrati, nechce piť a najnovšie sa mu začínajú podlamovať predné končatiny(prejde pár metrov a už je strašne unaveny niekedy priam padne na zem z dôvodu že nevladze na predne nohy). Hneď ako sa to začalo šiel som s nim k veterinarovi. Ten mu porobil vyšetrenia žaludku, pečene a podobne všetko v poriadku. Rontgen ukazal, že priechodnosť žaludka je v poriadku. Myslím si, že veterinar je fakt dobrý, ale aj tak vas prosím o radu. Ďakujem
Dobrý deň. Neviem aké vyšetrenia Vášmu psovi spravili, ale zaujímali by ma výsledky vyšetrenia krvi. Slabosť je pravdepodobne spôsobená vyčerpaním z neustáleho zvracania. Taktiež neuvádzate, aká liečba bola podaná a či sa stav nemení po nasadení antibiotík a liečiv proti zvracaniu. Môže sa jednať o gastritídu, cudzí predmet v tráviacích cestách, ale rovnako dobre aj o zlyhanie obličiek.
12. 3. 2011   Zvracanie

Dobrý deň mám 5 mesačnú fenku jack russel a behom týždna pravidelne každý deň zvracia,stratila chuť do života,nechuti jej jesť a v poslednej dobe sme zistili že jej vypadávaju zuby..viete mi poradiť s týmto problémom ???
Dobrý deň. Výmena zubov je normálny stav, keď sa mliečny chrup nahrádza trvalým. Problémy s trávením, ktoré trvajú už takto dlho a sú dokonca spojené už s apatiou je nevyhnutné riešiť u Vášho veterinára.
7. 3. 2011   Hnačka

Dobrý Deň mam šteniatko ktoré dostalo hnačku pretrvávajucu jeden Deň je žltá, dosť často ciká. ale je čiperná má chuť do jedla a aj pije. má trošku suchší čumák ale teplota nebola zvýšená mam len nasadiť dietu alebo je nutná návšteva veterinára. Ďakujem
Dobrý deň. Nakoľko sa jedná o šteniatko, u ktorého je riziko rýchleho odvodnenia, odporučil by som rozhodne navštíviť lekára.
29. 12. 2010   problém so stolicou

Dobrý den, mam doma psika 2 rocneho rr a v poslednych dnoch ma problem so stolicou. dost casto ho prehana. je dobre mu dat dietu? ak ano aku? moze to mat zo stravy alebo to je nieco vazne?
Dobrý deň. Pokiaľ problém trvá dlhšiu dobu, je vhodné navštíviť veterinára a okrem diéty nasadiť aj antibiotiká.