Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Koža a uši

1. 4. 2011   kozne problemy - vypadavanie srsti u pudlika

Dobry den, pan/i doktor/ka, Prosim Vas o radu tykajucu sa kozneho problemu u mojej 9-rocnej fenky stredneho apricot pudlika. V polovici decembra sa jej po beznom okupani a ostrihani srsti zacali v chrbtovej oblasti tvorit cierne chrasty velkosti malej fazulky, ktore asi o mesiac a pol poodpadavali. Na ich mieste zostali na kozi cierne skvrny, akoby materske znamienka rovnakej velkosti ako chrasty. Odporuceny nam bol antiparazitny sampon, ktory vsak nijako nepomaha, kupali sme ju obden pocas jedneho mesiaca. Nove chrasty sa uz sice netvoria, avsak na mieste predoslych srst bud vobec nerastie alebo je koza pokryta len jemnym paperim inej kvality ako ostatna srst. Ked je teraz opat nakratko ostrihana, cely chrbatik ma bodkovany. Zjavne ju tie miesta nesvrbeli ani nesvrbia. Prosim Vas velmi pekne o radu, uz sme zufali, mame 3-mesacne babatko a nevieme, o aky problem ide. Dakujem vopred. Sonia
Dobrý deň. Z kože je potrebné spraviť zoškrab a vylúčiť infekciu baktétiami a kvasinkami.Vzhľadom na to, že lézie sú nesvrbivé a bez srsti, je ale možné , že príčinu stanoví až histológ po odobratí biopsie kože z problémového miesta.
27. 3. 2011   mačke padá srsť

Dobrý deň, mám sedem mačiek a väčsina z nich má úplne vypadanú srsť v oblasti brucha a zadných nôh, majú tam len holú kožu...neviete mi niečo poradiť? Ďakujem
Dobrý deň. Určite treba mačky nechať vyšetriť, môže sa jednať o plesne, ale aj o svrab...
16. 3. 2011   Paraanálne žľazy

Dobrý deň, mám psíka amerického kokra, odhadovaný vek je cca 9 rokov, neviem to presne, lebo je najdúšik. Už dlhšiu dobu máme problém s vývodom ľavej paraanálnej žľazy. Má ho krvavý, dalo by sa povedať, že mierne vyklopený. Žľazy boli čistené vytláčané, bral aj ATB liečbu. Jeho stav sa zhoršuje. Pravidelne sa mu to otvára, praská a následne krváca. Dá sa to riešiť chirurgicky? Preto sa chcem opýtať na možné alternatívy liečby. Ďakujem.
Dobrý deň. Pokiaľ paraanálna žľaza neustále fistuluje a stav sa ani po liečbe neupravuje, je vhodné žliazky odstrániť chirurgicky. Po operácii sa problému definitívne zbavíte.
8. 3. 2011   šarpej

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať aký šampon mam použiť pre môjho šarpeja má 6 mesiacov a ešte sme ho nekúpali šamponom len čistou vodou. Ale teraz nám začala fenka viac smrdieť ako inokedy aj keď ju okupeme v čistej vode stále smrdí. Bojím sa použiť hoci aký šampon pre psy keď má citlivú pokožku a neviem či dostať šampon špecialne pre toto plemeno. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. Na trhu je množstvo veterinárnych šampónov na citlivú kožu a časté kúpanie. Určite by som ho nekúpal v žiadnom pet shopovom šampóne, nakoľko sa jedná o plemeno extrémne predisponované na kožné problémy.
22. 2. 2011   labrador

Dobrý deň, mám 4 mesačné šteniatko labradora. Strašne si škriabe pravé uško a vnútri má také malé chrasty. Snažíme sa jej čistiť ušká asi dva krát do týždňa tyčinkou do uší, nepoužívam však nijaké prípravky. Chcela by som sa opýtať či jej máme tie ušká prestať čistiť, alebo či má nejaký ušný problém a máme kúpiť niečo čo by nám pomohlo. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Dobrý deň.Jedná sa o infekciu vonkajšieho zvukovodu. Na jej zvládnutie potrebujete uško vyšetriť u veterinára a nasadiť antibiotické kvapky do ucha.