Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Koža a uši

4. 7. 2009   Mokvajúce rany

Máme 18 mes.BO- Malinois,v poslednom čase sme mu objavili na vajíčku červenský fliačik,ktorý neustále mokvá a vytvára chrasty.Neustupuje to,ale sa to rozširuje.Čo máme s tým robiť,ako to ošetriť? Ďakujem.
Dobrý deň. Ekzém na semenníkoch často vzniká po poranení,a následnom vylizovaní. Je potrebné podať antibiotiká a zabrániť olizovaniu.
26. 6. 2009   yorki

Dobry den, mam psika, yorkshira. Na predných labkách má pazúriky, tzv.vlčie pazúre. Myslím si, že sú už dosť dlhé, niekedy sa psíkovi aj zaseknú do koberca a podobne. Sesternicin havo sa tiež takto zasekol, a natrhol si pazúr-musel mu ho veterinár dať preč. Chcem sa opýtať, ako môzem havovi odstrihnút ten pazúr. Pokial? Ako budem vedieť ze uz dalej nemozem, nechcem aby som mu ho zastrihla aby krvacal nahodou.. A este sa chcem opytat,ako castp mozem hava kupat? Lebo som počula, ze yorshiry maju dost citluvú pokozku. Dakujem
Dobrá deň. Tzv. vlčie pazúriky sú nekompletne vyvinuté 5. prsty na zadných labkách niektorých psíkov. Na predných labkách sa vždy jedná o kompletné prsty, ktoré sa neodstraňujú. Prevenciou pred zatrhnutím je strihanie nechtov. Pokiaľ so strihaním nemáte skúsenosti, zverte ho odborníkovi.
2. 3. 2009   krysaŕik

femka má 5 rokov, ušká má cekom ako kožený plát bez srstiokraje stvrdnúté inde srsť nevypadáva obelieva jej srstť na hlávke a chrbáte
Dobrý deň. Problém môže byť hormonálny, potrebujete dermatologické vyšetrenie, podľa potreby aj histologický odber z postihnutého miesta.
2. 3. 2009   hnisavé vredy

Dobrý deň! Mám 4.ročnú fenku Stredoázijského ovčiaka. Asi pred rokom sa jej začali objavovať hnisavé otlaky na zadných labkách. Vetrinár nám dal antibiotiká (myslím ospamox 1000), tak vybrala 2krát po 2 balenia(pretože keď doužívala prvé 2 balenie, tak po týždni boli otlaky späť), dali sme jej mäkký matrac do búdy, otlaky som čistila každý deň (Betadine) a tak sa zhojili. (Samozrejme, že celú zimu, pri malom náznaku hnisavých vredov medzi prstami som jej to potierala s Betadine).Lenže teraz sa jej asi pred 2 týždňami začali robiť hnisavé vredy na prstoch zadných labiek a tak isto som objavila hnisavé, už vytekajúce vredy na papuľke zo spodu (na brade). čo som jej už raz vyliečila. Neviem, čo robiť, myslím si,že má nejakú infekciu v krvi, lebo nie je možné, keď pes žije vo výborných podmienkach, aby sa mu permanentne objavovali hnisavé vredy, ktoré zmiznú pri antibiotikách a o týždeň sa zas objavia. Čo by ste mi odporučili? Stačí len potierať Betadine, alebo aj antibiotiká?Myslíte, že to má niečo spoločné s imunitou? Ďakujem
Dobrý deň. Môže sa jednať o imunitný problém. Liečba je podľa môjho názoru správna, akurát by som pri zopakovaní sa problému dal vyšetriť vzorku z postihnutého miesta do laboratória na stanovenie citlivosti.Antibiotiká by som podával rozhodne aspoň mesiac. Na mieste je aj otázka, čím kŕmite.Krmivo na citlivú kožu môže situáciu zlepšiť.
23. 2. 2009   cinsky nahac

Dobry den,mam ciskeho nahaca tyzden a trapi ma ye sa mu zacali robit take nepekne odreniny na nohach, kde mu vycnievaju kosti a v zhyboch.Je to nieco ako yacinajuci dekubit u ludi a mojim sa aby to neyacalo mokvat a neotvorilo sa to.On tam ma strasne tenku kozicku a to sa mu trie.Ma aj bundicku ale ta je volna tak predpokladam ze z toho to nemoze byt.Natieram mu to mastickami, ale tie si hned potom zlyye.Mam navstivit veterinara alebo sa to u nahacou vyskztuje?dakujem
Dobrý deň. Otlaky na miestach , kde medzi kožou a kostným podkladom nie je takmer žiadne tkanivo sú bohužiaľ bežný problém. Okrem natierania indiferentnými krémami vám asi nič iné nedoporučím.