Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Koža a uši

6. 9. 2009   labrador

Naša fenka má už vyše mesiaca strašnú srst,má už od škrabania rany. Vite mi poradit nejaké lieky dakujem
Dobrý deň. Psík určite potrebuje vyšetriť u veterinára. Problém môžu byť blchy, nekvalitná strava, alergia...
6. 9. 2009   koker

máme 9 ročnu kokršpanielku,máme problém s uškami objednali sme jej kvapky do uší značka Otifree používame ich už dlho zo začiatku pomáhali ale teraz už nie,máme problém s kvasinkamy a mokvajú jej teraz uška a bolia ju možte nám niečo poradit ako jej možme pomoct.Dakujem
Dobrý deň. Roztok otifree slúži na vyčistenie a preventívnu aplikáciu proti zápalu. Pokiaľ máte kvasinkovú infekciu, Váš lekár Vám naordinuje kvapky na liečbu.
3. 9. 2009   treba navstivit veterinara?

dobry den.. mam macku.. vsimla som si ze ma na srsti na krku zaschnutu krv na mieste kde ma zavedeny cip ..ma ho tam uz dlho a vsetko bolo doteraz v poriatku ..zrejme si ho rozskrabala ..ma to trosku napuchnute a krvave ale uz si to ani neskrabe ani neolizuje ..treba navstivit doktora?
Dobrý deň. Pre istotu by som dal ranku skontrolovať.
24. 8. 2009   mokvavá rana

Dobrý deň,prosím o radu.Mám 1,2 ročnú fenku zlatého retrievera .Pod pazuchou labky má mokvavú ranu asi druhý týždeň.Dala som ju odblšiť a odčerviť.Skúšala som jej to vymývať aj repíkom a kamilkami.Nepomohlo!Pravidelne jej čistíme pelech a krmivo jej dávame friskies,ktorý zalievame kuracím vývarom.Posledný mesiac aj menej žerie raz za dva -tri dni.Je nutné navštíviť veterinára?Za odpoveď ďakujem.
Dobrý deň. Svrbivá , mokvavá , hnisavá rana, tzv. Hot Spot potrebuje ošetrenie antibiotikami a liekmi na zníženie svrbenia.Určite navštívte veterinára.
17. 8. 2009   Uši

Dobrý deň,nášmu Rodézskemu ridgebackovi bol odstránený hematom z ušnice ale ucho mu opakovane krváca až tak,že mu treba odsávať so striekačkou krv.Veterinári sú bezradní.poraďťe mi prosím lieky na zastavenie krvácania.Ďakujem
Dobrý deň. Odsatie tekutiny z othematómu sa robí až vtedy, keď je predpoklad, že prvotné krvácanie je už zastavené, teda s odstupom 7-10 dní. Ak sa ucho opakovane plní je možné othematóm operovať. Zároveň je potrebné riešiť prvotnú príčinu, teda najčastejšie zápal vonkajšieho zvukovodu.