Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Koža a uši

21. 5. 2011   stredoazijskyovciak

chcel by som sa opytat dnes som cesal mojho psa a nasie l som mu v srsti niaku ciernu vec uz to raz mal a bol to zevraj zapaj koze dali nam sprej coldyrex a na krku (ktori mu vystrihali) mu vyrastla koza az na jedno miesto kde je cela cierna a este sme to nasli aj na dalsom mieste dal som tam sprej a co dalej nevie uz 2 krat poradíte mi?
Dobrý deň. Bohužiaľ z tohto popisu absolútne neviem identifikovať o aký kožný problém by sa mohlo jednať.
2. 5. 2011   Shar pei - ušká

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám 2 ročnú fenku shar pei, ktorá od malička má problémy s uškami. Má ich veľmi maličké a nepriechodné a spravili sa jej v uškách nádory nezhubné. Spravila sa jej operácia, kde sa jej vnútro vybralo a pri hojení­ nastal problém, že sa jej zrástlo aj to čo nemalo, čiže jej ostal otvor velkosti hrášku, čiže sa to zas muselo narezávať. Teraz sa jej to lieči tak, že po opätovnom rezaní jej veterinár napchá do uška vaty a celé jej to oblepí. Problém nastáva v tom, že keďže je to rana, ktorá sa uzavrie tak jej to mokvá. Je úplne bez nálady a ani sa jej nečudujem. Operácia bola v januári a odvtedy ešte nemá doliečené ušká. Moja prosba o Vašu radu je v tom, že či si myslíte že je správne aby sa jej tie ušká oblepovali a zatvárali, alebo by ste vedeli o inom riešení? Problém bol ten, že keď sme jej to nechali otvorené, okamžite jej to rástlo dokopy a uško sa znova zatváralo. Ďakujem za Vašu radu, nakoľko už som z toho zúfala že trpí 4 mesiace a nie je to doliečené. Prajem príjemný zvyšok dňa a ostávam s pozdravom
Dobrý deň. Otvorenie zvukovodu a vytiahnutie jeho spodnej časti laterálne je indikované presne v prípadoch ako je váš. Otázkou je ako technicky váš lekár zvládol spomínaný zákrok a v akom stave bol pred zákrokom zvukovod. V prípade, že sa nepodarí obnoviť otvor v zvukovode, doporučoval by som abláciu - úplne odstránenie zvukovodu. Ak je vnútorné ucho v poriadku, pes sa zbaví zápalových problémov a bude (síce zhoršene)aj počuť.
25. 4. 2011   poprosim a pomoc

mame shih tsu s problemom na kožičke na spodnej casti telicka svrbive cervene vyražky-fliačky niektore maju smrdkavy hnedy makovitý obsah. napriek silnej diete len hypoalergenne granulky a varena zelenina a ryža aj tak ich mame aj napriek dodrziavaniu hygieny..
Dobrý deň. Cca 20% alergií kože u psov je spôsobených alergiou na krmivo. Zvyšné alergie sú spôsobované kontaktnými , alebo vdychovanými alergénmi. Pokiaľ hypoalergická strava neprinesie po 4-6 týždňoch zlepšenie, nejedná sa o alergiu na krmivo. Nepíšete, či psík užíva antibiotiká na infekciu kože, prípadne , či ste vôbec boli na vyšetrení kože u lekára a s akým výsledkom.
14. 4. 2011   zhrubnuta koža na labke

Nas psik rasa Samojed si asi v novembri 20010 zacal lizat labku nad kolienkom prednu,az sa tam objavila zhrubnuta koža a asi 2cm priemer bez srsti.Veterinar povedasl,ze je to nejaky podkozny vyrastok a zoperoval to.Hojilo sa to dobre.Neskor ked to bolo zahojene,len ostali chrasticky po stehoch,dostal dolu z hlavy golier.Zacal si to miesto lizavat a opet sa ukazala cervenala koza asi 1 cm priemer.Teraz dostal golier,ma ho tyzden a je tam vytvorena pekna chrasta,musime mu nechat golier,kym sa to nezahoji.Moja otazka,preÄŤo ho to laka lizat,myslel som ,ze pes ranu vylize a bude ok.Mesiac do zadu sme ho odcervili,dali Frontline a zmenili krmivo na Royal canin. Dakujem za Vas odborny pohlad a odpoved.
Dobrý deň. Príčina lízavých ekzémov je neznáma, môže sa jednať o prejav alergie, alebo lokálnu svrbivosť , ktorá naštartuje lízanie a spôsobuje zápal kože, jej ďalšie svrbenie a hrubnutie. Jedimou cestou ako problém vyriešiť je dlhodobá zábrana lízania, obväzom, golierom a pod.Bohužiaľ často krát po dlhej dobe krytia rany a jej skoro úplnom vyhojení je bežné, že pes dokáže zvrátiť stav za jeden dva dni do štádia vylízaného ekzému.
13. 4. 2011   Problém s anýlnymi vačkami

Dobrý deň, mám ročnú fenku NO, ktorá má problémy s análnymi vačkami. Vet. nás naučil ako ich vytláčať. Poradil nám, aby sme sa to naučili a vytláčali ich často, pretože aj napriek niekoľkým preplachom ATB v nich stále objavil sekrét priesvitný (z jedného vačku) a tmavočervený (z druhého vačku). Čo znamenajú tieto farby? Aké sfarbenie by mal mať tento sekrét, aby sme vedeli, že sa to už zlepšuje? Nikde som sa o správnej farbe nedočítal. Vopred ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. Zápaly paraanálnych žliaz sú častým problémom, ktorého príčina je polyfaktoriálna. Istý vplyv má napr. strava a zlá anatomická poloha, znemožňujúca normálne vyprázdňovanie. Normálny je sekrét svetložltej, prípadne svetlozelenej farby, typického zápachu. Krvavé, vyvločkované, hnisavé, tmavohnedé a podobné zmeny svedčia o zápalovom procese, ktorý je možno ošetriť výplachom a aplikáciou antibiotík. U niektorých psíkov je vhodné pravidelne preventívne žliazky vyprázdňovať pred tým ako dôjde k ich zápalu.Neliečený zápal vedie k silne bolestivej flegmóne okolia konečníka s následnou fistuláciou žliazky.