Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Koža a uši

16. 3. 2011   Paraanálne žľazy

Dobrý deň, mám psíka amerického kokra, odhadovaný vek je cca 9 rokov, neviem to presne, lebo je najdúšik. Už dlhšiu dobu máme problém s vývodom ľavej paraanálnej žľazy. Má ho krvavý, dalo by sa povedať, že mierne vyklopený. Žľazy boli čistené vytláčané, bral aj ATB liečbu. Jeho stav sa zhoršuje. Pravidelne sa mu to otvára, praská a následne krváca. Dá sa to riešiť chirurgicky? Preto sa chcem opýtať na možné alternatívy liečby. Ďakujem.
Dobrý deň. Pokiaľ paraanálna žľaza neustále fistuluje a stav sa ani po liečbe neupravuje, je vhodné žliazky odstrániť chirurgicky. Po operácii sa problému definitívne zbavíte.
8. 3. 2011   šarpej

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať aký šampon mam použiť pre môjho šarpeja má 6 mesiacov a ešte sme ho nekúpali šamponom len čistou vodou. Ale teraz nám začala fenka viac smrdieť ako inokedy aj keď ju okupeme v čistej vode stále smrdí. Bojím sa použiť hoci aký šampon pre psy keď má citlivú pokožku a neviem či dostať šampon špecialne pre toto plemeno. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. Na trhu je množstvo veterinárnych šampónov na citlivú kožu a časté kúpanie. Určite by som ho nekúpal v žiadnom pet shopovom šampóne, nakoľko sa jedná o plemeno extrémne predisponované na kožné problémy.
22. 2. 2011   labrador

Dobrý deň, mám 4 mesačné šteniatko labradora. Strašne si škriabe pravé uško a vnútri má také malé chrasty. Snažíme sa jej čistiť ušká asi dva krát do týždňa tyčinkou do uší, nepoužívam však nijaké prípravky. Chcela by som sa opýtať či jej máme tie ušká prestať čistiť, alebo či má nejaký ušný problém a máme kúpiť niečo čo by nám pomohlo. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Dobrý deň.Jedná sa o infekciu vonkajšieho zvukovodu. Na jej zvládnutie potrebujete uško vyšetriť u veterinára a nasadiť antibiotické kvapky do ucha.
22. 2. 2011   Problémy s uchom

Dobrý deň! Mám 14 ročného kríženca jazvečíka. Asi pred troma mesiacmi mu veterinár diagnostikoval zápal pravého ucha a svrab. Dostal kvapky Dexoryl, užíval ich, bol na kontrole a vraj mu to prešlo. Asi po mesiaci sa mu zasa spravili v uchu šupinky, tak sme mu zasa podávali kvapky. Problém prešiel, no tento týždeň opäť potriasa uchom, bolí ho a má v ňom šupinky. Navyše sa mu pri uchu spravila tvrdá hrčka s priemerom cca 0,5 cm. Môže to byť aj niečo vážnejšie, alebo sa mu zasa vracia svrab?
Dobrý deň.Najlepšou terapiou na svrab je aplikácia antiparazitických pipiet, napr. Stronghold, ktoré fungujú celý mesiac a počas tejto doby by malo dôjsť k likvidácii svrabovca.Ďalšiu diagnózu je potrebné stanoviť na základe cytologického vyšetrenie steru zo zvukovodu.
19. 2. 2011   kožné problemy

Dobry deň,moj pes Labrador Retriever ma problem s prednými labkami,ma 6 rokov a pred rokom sa mu iba na prednych labkach objavylo začervenanie bedzi prstami a vankušikmi,napuchlo mu to,stale si to liže,ztoho lizania mu to prešlo na ďasna a do uší -začervenanie.Predne labky ma ťeple,bol som s tym už u dvoch zverolekaroch,iba to zmiernili,že to je buď vrodene,alebo to ma z prachu,zo soli z ciest,neda sa to vyliečiť.,pes žije na dedine,neni ani prach ani soli.Liečili ho aj mastičkami aj antibiotikami,no nepomohlo.Poprosim,či sa to da nejako liečiť,alebo zmiarniť?Vopred Ďakujem.
Dobrý deň. Svrbivé a začervenalé ložiská v medziprstí a na tvári môžu byť z dôvodu alergie. Je potrebné spraviť kožný zoškrab na vylúčenie mykózy a infekciu likvidovať aj antibiotikami. Rovnako je nevyhnutné posúdiť aj kvalitu stravy, ktorá môže alergizovať.