Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Koža a uši

31. 12. 2010   bolesť uší

dobrý den.mám 9 ročného bígla kríženého so špicom.ked sa jej chytíme uší alebo len sa ich dotkneme zapiští.možete mi prosím poradiť??dakujem
Dobrý deň. Jedná sa pravdepodobne o zápal zvukovodov, je nevyhnutné vyšetrenie a liečba kvapkami .
29. 12. 2010   Kožné problémy

Dobrý deň, poprosím Vás o informáciu, moja fenka má kožné problémy, bola liečená antibiotikami plus liekmi proti svrbeniu, lokál. gél - Cevaderm proti svrbeniu, kúpanie v šampóne Lactaderm, doplnky na podporu kože a srsti, ale problém stále pretrváva. Teraz vylučujeme potravinovú alergiu, dávam krmivo Royal Canin Dermacomfort, čo jej ale vôbec nechutí. Písali ste o možnosti vyšetrenia krvi v Bratislave, odber prebieha u Vás na klinike, alebo je potrebná cesta do Bratislavy? Rada by som vedela, ako finančne náročné by to bolo. Ďakujem.
Dobrý deň. Na vylúčenie alergie na krmivo je určený RC hypoalergic. Bohužiaľ len 20% psov je monoalergických na krmivo. U týchto psov dôjde k zlepšeniu po podávaní tohto krmiva do 4-6 týždňov. Zvyšných 80 % alergií je na kontaktné, vdychované alergény, prípadne s kombináciou na potravinovú alergiu. Krvné testy na alergiu nie sú tak výpovedné ako alergický kožný test. Momentálne Vám ho viem zabezpečiť u kožného špecialistu v Bratislave.
18. 12. 2010   POMOC

Dobrý deň s mojím psom žijem 2 roky na chrbte mu opadáva srsť veľkosti minci. Na tom mieste to ma zapálené a červené na tom ma žlto biele chrastičky podobne drobným ekzémom alebo niečim podobným...Dneska ráno zvracal ... Prosím poraďte čo mam robiť ...Ďakujem
Dobrý deň. Určite je potrebné navštíviť veterinára, kožu vyšetriť a nasadiť patričnú liečbu. Zápal kože bude určite vyžadovať podanie antibiotík. Príčinu zápalu je potrebné stanoviť dermatologickým vyšetrením.
16. 12. 2010   mačky a kožné problémy

Dobrý den, poprosila by som vás o jednu radu, vopred dakujem za odpoved. Naše dve mačky - 6 mesačné kúpené riadne od chovatela s PP, majú obidve čierne šupinkaté akoby bodky až chrastičky iba v oblasti brady, zakaždým ked im to opatrne vyškrabeme, znova sa im to rozšíri naspät, najprv sme skúšali Frontline, či to nie sú náhodou parazity.. Ale nie, nezabralo vobec, potom sme šli k veterinárovi a ten im dal kortikoidnú mastičku s tým, že ide o hormonálnu poruchu, ale ani to nezabralo. Obidve mačičky sú čistotné, žijú v dobrých podmienkach a tieto miesta si vobec neškrabú. Mám pocit, či nejde o infekciu nejakými baktériami, alebo hubami.. Čo máme robit prosím vás, može to byt nebezpečné?? Aký by ste zvolili postup vyšetrenia?? Chceme chodit na výstavy ale najprv musíme vyriešit tento problém, DAKUJEME MOC
Dobrý deň. Podľa Vášho popisu sa môže sa jednať o tzv. mačacie akné. Skúste lokálne aplikovať antibiotickú masť, napr. Bactroban a miesto čistiť napr salicyl alkoholom. Určite nezaškodí bakteriologické vyšetrenie a vyšetrenie na plesne.
30. 11. 2010   Bavorský farbiar

Dobrý deň, mám 6 ročnú fenku - čistokrvnú a v posledných dvoch týždňoch sa jej na krčku vyhodila nie aka hľuzka veľkosti pinpongovej lopticky a je mäká a nebolí ju ani na dotyk nemám pocit, že by jej rástla alebo niečo podobné, ale odcgádza jej srstička z toho miesta kde ju má. Nevedeli by ste mi poradit čo jej asi može byť???
Dobrý deň.Hrčku je potrebné vyšetriť, pokiaľ je to možné , chirurgicky odstrániť a vzorku poslať na histológiu.