Veterinárna klinika Žilina

Ordinačné hodiny
Pondelok - Piatok:08:00 - 19:00
Sobota - Nedeľa:09:00 - 17:00
Otváracie hodiny predajne
Pondelok - Piatok:08:00 - 18:00
Sobota:10:00 - 16:00
Pohotovosť NONSTOP
0903 944 333
Poradňa

HĽADANIE PODĽA KATEGÓRIÍ


VYHĽADÁVANIE POĎĽA KĽÚČOVÝCH SLOV


Pridať novú otázku

Koža a uši

24. 8. 2009   mokvavá rana

Dobrý deň,prosím o radu.Mám 1,2 ročnú fenku zlatého retrievera .Pod pazuchou labky má mokvavú ranu asi druhý týždeň.Dala som ju odblšiť a odčerviť.Skúšala som jej to vymývať aj repíkom a kamilkami.Nepomohlo!Pravidelne jej čistíme pelech a krmivo jej dávame friskies,ktorý zalievame kuracím vývarom.Posledný mesiac aj menej žerie raz za dva -tri dni.Je nutné navštíviť veterinára?Za odpoveď ďakujem.
Dobrý deň. Svrbivá , mokvavá , hnisavá rana, tzv. Hot Spot potrebuje ošetrenie antibiotikami a liekmi na zníženie svrbenia.Určite navštívte veterinára.
17. 8. 2009   Uši

Dobrý deň,nášmu Rodézskemu ridgebackovi bol odstránený hematom z ušnice ale ucho mu opakovane krváca až tak,že mu treba odsávať so striekačkou krv.Veterinári sú bezradní.poraďťe mi prosím lieky na zastavenie krvácania.Ďakujem
Dobrý deň. Odsatie tekutiny z othematómu sa robí až vtedy, keď je predpoklad, že prvotné krvácanie je už zastavené, teda s odstupom 7-10 dní. Ak sa ucho opakovane plní je možné othematóm operovať. Zároveň je potrebné riešiť prvotnú príčinu, teda najčastejšie zápal vonkajšieho zvukovodu.
15. 8. 2009   Kožné vyrážky

Dobrý deň! Môjmu psovi som našla na koži - na brušku a bokoch chrasty alebo veľké lupiny...(neviem to presne definovať),pri ich jemnom dotyku to opadáva.Neškriabe sa, nemá ani blchy.Môže ísť o svrab alebo niečo iné?
Dobrý deň. Na túto otázku odpovie dermatoligické vyšetrenie u veterinára.
8. 7. 2009   bolestivé chrasty

Dobrý deň, mám dvojročného bavorského farbiara a na koži (na chrbte, blízko chvosta ) sa mu asi pred dvoma mesiacmi urobila chrasta, ktorú si neustále škrabal. Neskôr sa mu toto miesto zapálilo a mokvalo, pričom stav jeho srsti sa tiež zmenil, stratila lesk a pôsobila ako suchá. Ďalej hlavne na krku sa mu objavili drobné chrastičky. Celé to malo relatívne rýchly priebeh. Boli sme u veterinára, ten mu dal injekciu, že je to zápal nejakej žlazy a zhruba za týždeň by sa mu to malo zlepšiť. Tak sa aj stalo, ale keď sme už začali dúfať, že nás psík bude už v poriadku, začalo sa to celé od začiatku. Neustále sa škrabe, hlavne po bokoch a na chrbte a objavila sa aj chrasta na tomto mieste. Tak Vás chcem poprosiť o radu ... o akú chorobu sa jedná, čo ju mohlo spôsobiť a čo robiť aby bol náš psík opäť zdravý. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
Dobrý deň. Kožu je potrebné vyšetriť, hlavne vylúčiť blchy Ďalšou príčinou môžu byť plesne, alergia,alergia na nekvalitnú potravu, roztoče.... Minimálne treba spraviť z kože zoškraby a vyšetiť ich pod mikroskopom. Antibiotickú terapiu treby podávať do úplneho vyliečenia.
6. 7. 2009   otieranie konečníka

Naša 8-ročná fenka (bastardík) si už dlhší otiera zadok o zem, veterinár jej vyčistil žľazy, ale problém neustúpil, je aj odčervená. Môže to byť spôsobené krmivom? (používame Pedigree adult)
Dobrý deň. Najčastejšou príčinou býva spomínaný zápal análnych žliaz, častokrát je potrené ich naplnenie antibiotikami.Konečník treba ale kompletne vyšetriť.Pedigree ako krmivo by som určite nedoporučoval.