Nahrávam obsah

Potrebujete akútnu pomoc?
Volajte NONSTOP pohotovosť 0903 944 333

Poradňa

Táto internetová poradňa NESLÚŽI na riešenie akútnych a život ohrozujúcich stavov. V týchto prípadoch kontaktujte najbližšieho veterinárneho lekára. Ak si želáte prísť na ošetrenie volajte tel. číslo 0903 944 333

Hľadanie podľa kategórií

Dýchací aparátExoti, hlodavce,ostatnéGynekológia a graviditaInfekčné ochoreniaKoža a ušiMočopohlavný aparátNádory, hrčky, výrastkyNeurologické problémyOčiOstatnéOtravy, intoxikácieParazitárne ochoreniaPetpasy, čipovanie, tetovaniePlazy a jaštery korytnačkyPohybový aparátPoruchy správaniaSrdce a obehový systémTráviace problémyÚrazy,akútne stavyVakcinácie, prevenciaVýživa, kŕmenie, krmiváZuby, zubný kameň

Zvoľte si jednu z oblastí, ktorá sa týka Vášho problému.

Vyhľádávanie podľa kľúčových slov

Koža a uši

25. 1. 2012   kožny problém
Dobrý deň, mám šteniatko rasy čau čau, je to 3 mesačný psík, momentálen je chovaný viac v interiéry, nakoľko je ešte malý. Po asi 2 týždňoch ako som ho kúpila, sa začal škrabať, blchy nemá, od veterínára som dostala nejaké tabletky na potlačenie svrbenia, aj nejaký roztok na kožu proti roztočom, ale nič mu nepomohlo. Srsť a kožu ma čistú, ale na chrbte kde sa škriabe sa mu začali vytvárať male chrasty. Už som skúšala zmeniť aj stravu, najprv som mu varila maso s ryžou, alebo s cestovinami, teraz som skúsila krmivo Eminent pre šteniatka, ale stále je to rovnaké.V noci sa často budí a začne sa škriabať. Mám ho skúsiť okúpať aj keď má na chrbte rozškrabané chrasty? Ak áno, tak akým prípravkom?Bojím sa, aby ho to neštípalo.
Dobrý deň. Je potrebné dermatologické vyšetrenie, vylúčiť prítomnosť bĺch, svrabu, roztočov, spraviť kožný ster na identifikáciu baktérií a plesní. V prípade vylúčenia parazitov je potrebné kožu preliečiť antibiotikami, prípadne aplikovať lokálne šampón. Ak sa bude po preliečení stav vracať a svrbenie pretrvávať, je nutné vylúčiť ešte alergiu na potravu napr. krmivom Royal Canin hypoallergic. Posledné vyšetrenia v prípade pretrvávania problému sú kožný test na stanovenie citlivosti voči kontaktným a vdychovaným alergénom a biopsia kože.

16. 1. 2012   Kupírovanie uší
dobry den chcem sa spytat ci Kupírovanie uši a do akeho veku sa to moze robit dakujem za odpoved
Dobrý deň. Tento zákrok nevykonávame.

12. 1. 2012   Labrador
Dobrý den...Nedavno sa nam narodili steniatka od labradorky, majú asi 2 týzdne, len jednemu z nich sa na chrbatiku, na srsti objavilo take zvlastne zhrubnutie, nadotyk to príde ako chrasta, ale srst mu nevypadava ani nic podobne, ked sa pozriem na kozu tak tam nic nie je len sa nam zda ze sa to rozsiruje a zvacsuje...
Dobrý deň. Kožu treba nechať vyšetriť u vášho veterinára.

18. 12. 2011   vypadávanie srsti
Dobrý deň, máme 5mesačné mačiatko klasickej mačky domácej – je riadne zaočkovaná, stravu má len značkovú (Whiskas). Asi pred 2 mesiacmi jej začala okolo očí vypadávať srsť. Svrbelo ju to, tak si to začala škriabať až už nemala chlpy okolo očí. Veterinár ju kompletne prezrel, svrab vylúčil, spravil testy na plesne (vyšli negatívne). Neskôr (keď sa to nezlepšovalo) sme boli znova – mala teplotu, dostala antibiotiká a na srsť povedal, že to môže byť alergia. Mačička už nemá kožu okolo oči, pod krkom a už jej vypadáva aj na labkách. Dávame jej lieky na alergiu – cca 10 dní a nenastalo žiadne zlepšenie. Keď jej prestáva pôsobiť tabletka, tak si kožu nanovo rozškriabe a už jej to začína mokvať. Sme už zúfalí. Boli sme aj u 2. veterinára, ale povedal nám len to, čo 1. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. O kvalite "značkovej" stravy whiskas a spol sa nebudem rozpisovať. Alergiu na stravu je možno vylúčiť nasadením hypoalergickej stravy na 6-8 týždňov, napríklad Royal Canin HYPOALLERGENIC cat. V prípade alergie na kontaktné, alebo vdychované alergény je vhodné spraviť kožný hypoalergický test a pokúsiť sa o hyposenzibilizáciu.

15. 12. 2011   plesen u steniatka
Dobry den, mam 3mesacnu fenku yorkshira, ktora ma podla veterinara plesen...mam ju necele dva tyzdne a ma to odkedy sme ju priniesli, na zaciatku sme si mysleli ze su to len lupiny, veterinar nam dal sampon dermilen, potom sa jej to ale rozsirilo, na radu veterinara jej to natierame canestenom a dostala aj tabletky (dermanorm)... zatial to vsak nepomaha a stale sa skriabe...viem ze to neprejde zo dna na den, ale chcem sa spytat ci je mozne nejako tuto liecbu urychlit? a ci to moze byt prenosne na ludi?
Dobrý deň. Extrémne šupinatenie a vzhľad kože akoby posypanej múkou spôsobuje roztoč Cheyletiella. Doporučujem navštíviť veterinára, ktorý dokáže vylúčiť, alebo potvrdiť ochorenie z kožného zlepu pod mikroskopom. Na liečbu sa používajú protiparazitárne spraye, napríklad Biokill, s opakovaním každých 7-10 dní. Ochorenie je prenosné na človeka.